Asset Publisher Asset Publisher

Pierwsza część IV edycja akcji ,,Jedno dziecko, jedno drzewo” już za nami

W piątek, 28 października w Zbąszyniu i Jaromierzu odbyła się IV edycja akcji ,,Jedno dziecko, jedno drzewo” w której uczestniczyło 35 rodzin.

Nadleśnictwo Wolsztyn wspólnie z Urzędami Miejskimi w Zbąszyniu i Wolsztynie oraz Urzędem Gminy w Siedlcu zorganizowało kolejną edycję akcji ,,Jedno dziecko, jedno drzewo”. W piątek, 28 października akcja odbyła się  Zbąszyniu i Jaromierzu, a na terenie Wolsztyna odbędzie się ona 25 listopada. Jej celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzeby przyrody, zwiększenie bogactwa roślinnego w przestrzeni miejskiej oraz rozbudzenie współodpowiedzialności za środowisko w społeczeństwie.  Jednocześnie nasz projekt ma ukazywać znaczącą rolę lasów oraz zachęcać mieszkańców do podejmowania wspólnych inicjatyw ukierunkowanych na ich ochronę.

W tym roku 35 rodzin mieszkających na terenie Gminy Zbąszyń i Siedlec upamiętniło  narodziny swoich pociech poprzez posadzenie nowych drzew  oraz jednocześnie przyczyniło się do polepszenia stanu naszego środowiska  Sadzenie na terenie Zbąszynia odbyło się na terenie parku miejskiego gdzie posadzono 17 dębów. Sadzenie na terenie Gminy Siedlec  odbyło się w Jaromierzu gdzie przy placu zabaw posadzono 18 drzew (dęby i lipy). Przy posadzonych drzewach zostały posadowione pamiątkowe  tabliczki z imieniem dziecka oraz datą jego urodzin, a rodzice uczestniczący w akcji otrzymali stosowne certyfikaty. Zachęcamy wszystkich uczestników wydarzenia do dbania o nowe nasadzenia, a przyszłych rodziców do udziału w kolejnej edycji akcji w przyszłym roku.