Zanocuj w lesie

Nadleśnictwo Wolsztyn wyznaczyło specjalny obszar leśny o łącznej powierzchni ponad 1500 ha, gdzie miłośnicy bushcraftu i surwiwalu będą mogli biwakować i spędzić noc.

Sprawdź lokalizacje na mapie poniżej lub w aplikacji mBDL - z menu wybierz: mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego..

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. Regulaminem korzystania z obszaru

  2. Mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/      

  3. Z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu.

  4. W okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!

  5. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza oraz przesłanie go na adres wolsztyn@zielonagora.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Paulina Włodarczyk - tel. 608 699 260, e-mail: paulina.wlodarczyk@zielonagora.lasy.gov.pl 

Zapraszamy, odpocznij na łonie natury