Lista aktualności Lista aktualności

Finał V edycji akcji "Jedno Dziecko, Jedno Drzewo" już za nami

W piątek, 24 listopada w Wolsztynie i Zbąszyniu odbyła się V edycja akcji ,,Jedno dziecko, jedno drzewo” w której uczestniczyło aż 155 rodzin. Ma ona na celu ochronę przyrody oraz upamiętnienie narodzin dzieci poprzez sadzenie drzew.

To już po raz piąty Nadleśnictwo Wolsztyn wspólnie z Urzędami Miejskimi w Zbąszyniu i Wolsztynie zorganizowało akcję ,,Jedno dziecko, jedno drzewo”. Polega ona na tym, że rodzice, poprzez symboliczne posadzenie drzewa upamiętniają narodziny swoich pociech. Działanie to prowadzone jest również, w ramach  obchodów Dnia Drzewa oraz w jubileuszowym roku 100-lecia Lasów Państwowych i nawiązuje do tradycji pielęgnowania natury i edukacji ekologicznej społeczeństwa. Przyczynia się do zwiększenia bogactwa roślinnego w przestrzeni miejskiej oraz rozbudzenia współodpowiedzialności za środowisko w społeczeństwie.  Jednocześnie nasz projekt ma ukazywać znaczącą rolę lasów oraz zachęcać mieszkańców do podejmowania wspólnych inicjatyw ukierunkowanych na ich ochronę.

W tym roku prace rozpoczęły się w  Wolsztynie gdzie po krótkim instruktarzu udzielonym przez leśników  posadzono 69 wiązów.  Kontynuowaliśmy tutaj nasadzenia wykonane w roku ubiegłym przy ulicy Dworcowej. Sadzenie na terenie Zbąszynia odbyło się przy placu Reymonta gdzie posadzono łącznie 86 dębów i lip. Uroczystość, w obu przypadkach, zakończyło wręczenie przez nadleśniczego i przedstawicieli samorządu pamiątkowych certyfikatów. Aby posadzone drzewa nie były bezimienne, a rodziny i dzieci mogły się lepiej z nimi identyfikować, zostaną przy nich posadowione pamiątkowe  tabliczki z imieniem dziecka oraz datą jego urodzin.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w tym wydarzeniu i zachęcamy do dbania o nowe nasadzenia.  Zapraszamy do kolejnej edycji już za rok.