Aktualności

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, ale niestety nie tylko wraz z nią przyroda odradza się do życia. Odpady na terenach leśnych to problem, który kwitnie wraz z nadejściem cieplejszych dni.

Sprzedaż drewna, choinek i sadzonek

Nadleśnictwo Wolsztyn prowadzi sprzedaż dwunastu gatunków drewna wielowymiarowego, sadzonek gatunków roślin, a w sezonie przedświątecznym – także choinek.

Oferta łowiecka

Myśliwi i leśnicy podejmują cały szereg działań ograniczających szkody powodowane przez zwierzynę (jelenie, sarny, łosie, dziki). Podczas srogich zim, dokarmiają zwierzęta i dbają aby zminimalizować szkody w uprawach leśnych jak i na polach rolników. Na terenie Nadleśnictwa Wolsztyn, ze zwierzyny grubej możemy spotkać jelenie, daniele, sarny i dziki. Przedstawicielami zwierzy drobnej są mi. zające, bażanty, lisy i borsuki.

Zagrożenie pożarowe

Pożar to dla roślin i zwierząt najbardziej wyniszczające wydarzenie w lesie. Stan zagrożenia pożarowego obszarów leśnych jest przede wszystkim wynikiem działalności człowieka, nieostrożnym obchodzeniem się z ogniem w lesie lub na gruntach sąsiadujących z lasami. Wielu z nich można by uniknąć gdyby ludzie odwiedzający nasze lasy zachowali ostrożność i rozsądek.