Wydawca treści Wydawca treści

Sprzedaż drewna, choinek i sadzonek

Nadleśnictwo Wolsztyn prowadzi sprzedaż dwunastu gatunków drewna wielowymiarowego, sadzonek gatunków roślin, a w sezonie przedświątecznym – także choinek.

Drewno oferowane jest do sprzedaży w dwóch cyklach półrocznych. 70% puli oferty na jedno półrocze, sprzedawana jest w internetowych przetargach ograniczonych w Portalu Leśno-Drzewnym. Pozostała część trafia na systemowe aukcje internetowe w aplikacji e-drewno. Drewno, które nie zostanie sprzedane w tych dwóch procedurach w danym półroczu, trafia na zwykłe aukcje internetowe na e-drewnie. Jeśli po próbie wystawienia na tych aukcjach drewno nie zostanie sprzedane, uruchamiana jest procedura negocjacji handlowych. Dodatkowo w ofercie Lasów Państwowych tworzona jest pula drewna do sprzedaży detalicznej oraz sprzedaży cennych gatunków na aukcjach i submisjach.
 
W ramach sprzedaży detalicznej leśnicy starają się zaspokoić szybko rosnący popyt ze strony osób wykorzystujących drewno do celów grzewczych. 
Drewno opałowe jest nie tylko najbardziej ekologicznym źródłem ciepła, lecz także jest atrakcyjniejsze pod względem relacji ceny do wydajności energetycznej niż węgiel, olej, gaz czy energia elektryczna.
W ostatnich latach Lasy Państwowe zwiększyły sprzedaż drewna opałowego o jedną trzecią – do ponad 4 mln m3 rocznie. Większość klientów wybiera drewno już przygotowane i pocięte, z dostawą do domu. Leśnicy umożliwiają też własnoręczne pozyskanie drewna opałowego, głównie tzw. gałęziówki (po uzgodnieniu i spełnieniu określonych warunków bezpieczeństwa oraz uiszczeniu opłaty). 
 
Sprzedaż drewna
Jeśli interesuje Państwa zakup drewna, prosimy o kontakt telefoniczny. Z aktualnym cennikiem detalicznym drewna można zapoznać się klikając tutaj
 
Sprzedaż choinek
Sprzedaż choinek odbywa się w leśniczówkach. Mapy i adresy znajdą Państwo w zakładce kontakt. 
Zasady sprzedaży drewna określane są zarządzeniem dyrektora generalnego Lasów Państwowych.